Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се прикажат две временски зони во Outlook календар?

Ако работите во две временски зони, можеби ќе сакате да прикажете две временски зони во календарот на Outlook. Оваа статија ќе го воведе методот за прикажување на две временски зони во еден календар на Outlook.

Прикажи календар со две временски зони

Прикажи испратено време на локацијата на испраќачот и моменталното време на испраќачот


Прикажи календар со две временски зони

За да прикажете две временски зони во Outlook календар, прво треба да го прикажете календарот во Неделен преглед.

1. Во делот за календарот, под Насловна табот, кликнете недела in Наредете група.
doc две временска зона во календарот 1

2. Десен клик на левиот дел од календарот и одберете Промена на временска зона од контекстното мени.
doc две временска зона во календарот 2

3. Во Временски зони делот на Опции за Outlook дијалог, проверете Прикажи втора временска зона полето за избор, и внесете етикети за секоја временска зона и изберете ги временските зони што сакате да ги прикажете.
doc две временска зона во календарот 3

4. клик OK. Сега на календарот се прикажуваат две временски зони што сте ги навеле.
doc две временска зона во календарот 4


Прикажи испратено време на локацијата на испраќачот и моменталното време на испраќачот

на Временска зона на испраќачот of Kutools за Outlook, може да го прикаже вистинското испратено време на локацијата на испраќачот и моменталното време на испраќачот.

Kutools for Outlook, Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

Кликнете Kutools More > Временска зона на испраќачот, тогаш се прикажува моменталното време на локацијата на испраќачот и испратеното време Читање окно.
doc две временска зона во календарот 5Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.