Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да испраќате е-пошта до повеќе примачи без да знаат во Outlook?

Нормално, кога праќате ист е-мејл на повеќе приматели, сите адреси на примачите се видливи за сите што ја примаат е-поштата. Но, ако примателите не се познаваат меѓусебно, ова можеби не е добра идеја. Во овој случај, треба да ги задржите примачите да гледаат е-мејл адреси на едни со други. Оваа статија, ќе разговарам за тоа како да се реши овој проблем во перспектива.

Испратете е-пошта до повеќе примачи без да се познавате во Outlook


Испратете е-пошта до повеќе примачи без да се познавате во Outlook

Во Outlook, тука е едноставен начин за да ја завршите оваа задача, ве молиме направете го следново:

1. Кликнете Нова е-пошта да се отвори порака прозорецот, а потоа кликнете Опции > Bcc за да се прикаже ова поле како што е прикажано на следнава слика:

doc повеќе приматели без знаат 1

2. Потоа, во До поле, внесете своја адреса за е-пошта, и во Bcc полиња, изберете или напишете ги сите адреси на е-пошта на примателите, видете го екранот:

doc повеќе приматели без знаат 2

3. Конечно, компонирање на вашата e-mail и кликнете на Испрати копчето за да го испратите. Кога примателите добиваат оваа е-пошта, се прикажува само вашата адреса.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.