Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ја видите адресата на е-поштата на испраќачот без да ја отворите е-поштата во Outlook?

За некои примени пораки, името на испраќачот се прикажува во мејлинг листата наместо е-мејл адреса. Ако сакате да ја видите е-адресата на испраќачот, треба да ја отворите е-поштата или да го отворите просторот за читање за проверка. Овде нудиме два методи за брзо да ја видите е-адресата на испраќачот во информациите за заглавието на Интернет без да го отворите во Outlook.

Прегледај ја е-адресата на испраќачот без да ја отвориш е-поштата во Outlook

Прегледај ја е-адресата на испраќачот без да ја отвориш е-поштата со Kutools за Outlook


Приказ и анализа на целосни заглавија на е-пошта во Outlook:

Со Анализатор за заглавија на Месефе корист на Kutools за Excel, лесно можете да ги видите и анализирате целосните заглавија на е-пошта во Outlook со еден клик. Погледнете го екранот:

Kutools за Outlook: со повеќе од 40 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Прегледај ја е-адресата на испраќачот без да ја отвориш е-поштата во Outlook

Во Outlook, можете да ја видите е-адресата на испраќачот во информациите за заглавието на Интернет во Outlook.

1. клик Прилагодете ја алатката за брз пристап > Повеќе команди. Погледнете го екранот:

2. На отворањето Опции за Outlook прозорец, треба да:

2.1) Одберете Сите команди од Изберете команди од паѓачката листа;

2.2) Одберете Опции за пораки во Команди кутија;

2.3) Кликнете на Додај копче;

2.4) Кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

3. Потоа Опции за пораки копчето се додава на Алатник за брз пристап.

4. Ако сакате да ја видите е-поштенската адреса на испраќачот на примената е-пошта, ве молиме изберете ја е-поштата, а потоа кликнете на Опции за пораки копчето, е-поштенската адреса е прикажана во од поле на Интернет заглавија кутија. Погледнете го екранот:


Прегледај ја е-адресата на испраќачот без да ја отвориш е-поштата со Kutools за Outlook

Еве со Анализатор на заглавија на пораки корист на Kutools за Outlook, лесно можете да ја видите е-адресата на испраќачот на примената е-пошта без да ја отворите.

Kutools за Outlook : со повеќе од 20 практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.

1. Ве молиме изберете ја е-поштата на која ќе ја видите е-поштенската адреса на испраќачот, кликнете Kutools More > Анализатор на заглавија на пораки. Погледнете го екранот:

2. Потоа можете да ја видите адресата на е-поштата на испраќачот во Анализатор на заглавија на пораки прозорецот прикажан подолу.

Ако сакате да имате бесплатен пробен период за оваа алатка, одете на бесплатно симнете го софтверот прво, а потоа одете да ја примените операцијата според горните чекори.


Демо: Прикажете и анализирајте ги целосните заглавија на е-пошта во Outlook

Kutools за Outlook вклучува 20 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook. Слободно да се обидете без ограничување во 45 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.