Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да зачувате еден или сите испратени ставки во друга папка во Outlook?

Општо земено, испратените пораки ќе бидат поставени во папката Sent Items во Outlook, но понекогаш сакате да зачувате еден или сите испратени ставки во друга папка, како можете да направите?

Зачувајте една испратена ставка во друга папка

Зачувајте ги сите идни испратени објекти во друга папка


Зачувајте една испратена ставка во друга папка

За да зачувате една испратена ставка во друга папка, потребен ви е само менито со десен клик.

Десен клик на предметот што сакате да го зачувате во друга папка, кликнете Се движат од контекстното мени. Потоа одберете една папка за да го поставите објектот или изберете Друга папка (кој ќе го преместува предметот од испратени предмети до други), или изберете Копирај во папка(Кој ќе стави копија во друга папка).
doc зачувани пратени ставки во друга папка 1


Зачувајте ги сите идни испратени објекти во друга папка

Ако сакате во иднина да ги зачувате сите испратени ставки во друга папка, треба да креирате правило.

1. клик Насловна > Правила > Управувај со правила и предупредувања, потоа кликнете Ново правило.
doc зачувани пратени ставки во друга папка 1

2. Во Правило волшебник, Кликнете Примени го правило за порака што ја испраќам in Започнете од празно правило секција.
doc зачувани пратени ставки во друга папка 2

3. клик Следна > Следна > Да, тогаш во овој чекор, проверете поместете ја копијата во наведената папка полето за избор во Чекор 1, потоа кликнете определени in Чекор 2.
doc зачувани пратени ставки во друга папка 3

4. Во пукањето Правила и известувања дијалог, изберете папка за да ги поставите испратените објекти, кликнете OK да се вратиме назад Правила волшебник.
doc зачувани пратени ставки во друга папка 4

5. клик Следна > Следна, во последниот чекор од волшебникот, му дадете на владеењето име, кликнете Заврши > OK.
doc зачувани пратени ставки во друга папка 5

Од сега па натаму, копијата на пратени ставки од сите сметки во Outlook ќе биде преместена во наведената папка.Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.