Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да планирате да испраќате пораки подоцна во Outlook?

Општо земено, пораката ќе биде испратена веднаш кога ќе кликнете на копчето Испрати. Но, во некои периоди, само сакате да планирате да ја испратите е-поштата подоцна во одредено време во Outlook. Сега, овој член, јас воведам метод за да се справи со оваа работа.

Распоред за испраќање на е-пошта подоцна


Распоред за испраќање на е-пошта подоцна

1. По уредување на пораката во прозорецот за порака, кликнете на Опции за пораки копче во Тагови група под порака табот.
doc распоред за испраќање на 1

2. Во пукањето Својства дијалог, проверете Не доставувајте порано полето за избор во Опции за испорака секција, наведете податоци за времето како што ви требаат.
doc распоред за испраќање на 2

3. клик Затвори > Испрати. Сега пораката нема да биде испратена додека не пристигне одредено време.

Зачувување или извоз на повеќе пораки до други фатални датотеки (PDF / HTML / WORD / EXCEL) во Outlook

Понекогаш, можеби ќе сакате да ги зачувате или изнесете е-пораките во папка како други датотеки со формат, како што се датотеки PDF, Word или Excel во Outlook. Во Outlook, ниту една од функцијата Save as и Export не може да се справи со оваа работа. Сепак, Kutools за Outlook's Save as file алатка може да извезува повеќе пораки во папка како датотеки со повеќе формати одеднаш. Кликни за 45 дена бесплатен пробен период!
doc извоз на е-пошта до msg 8
Kutools за Outlook: со десетици практични Outlook додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 45 дена.


Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.