Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да поставите авто-одговор за секој испраќач во Outlook?

Понекогаш, може да бидете зафатени и немате време да одговорите на дојдовните пораки во Outlook веднаш. Еве го воведам методот за поставување на авто-одговор за сите дојдовни пораки од секој испраќач во Outlook.

Направете дефиниција и правило за автоматски одговор за секој испраќач

Овозможете ја алатката за автоматско одговарање со Kutools за Outlook


Направете дефиниција и правило за автоматски одговор за секој испраќач

Во Outlook, можете да креирате дефиниција за е-пошта, а потоа создадете правило за автоматски да одговорите со овој шаблон додека примате е-пораки.

1. клик Насловна > Нова е-пошта за да го овозможите прозорецот Масажа.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 1

2. Во порака прозорец, уредување на адресата на испраќачот, темата и содржината на телото колку што ви требаат.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 2

3. клик датотека > Save As, Во Save As дијалог, изберете папка за да го лоцирате шаблонот, а потоа одберете Outlook Шаблон од Зачувај како тип паѓачката листа.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 3

4. клик Зачувај и затворете го порака прозорец.

5. клик Насловна > Правила > Управувај со правила и предупредувања. Потоа кликнете Ново правило во Правила и известувања дијалог.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 4doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 5

6. Во Правила волшебник, Одберете Примени правило за порака што ја примам in Започнете од празно правило секција.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 6

7. клик Следна, во овој дијалог, проверете испратен само до мене Обележувач.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 7

8. клик Следна, проверете одговорите со користење на специфичен образец полето за избор во Чекор 1 секција, одете на Чекор 2 секција, кликнете специфичен образец.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 8

9. Во пукањето нов дијалог, одберете Кориснички шаблони во датотечниот систем in Погледни во секција, кликнете Погледни ги за да ја изберете папката што ја зачувате образецот во горниот чекор.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 9

10. клик OK, изберете го шаблонот кој го користите, кликнете Отворено да се вратиме на Правила волшебник, Кликнете Следна > Следна.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 10doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 11

11. Дајте име за ова правило и кликнете Заврши > OK успешно да го создаде правилото.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 12

Сега, додека добивате е-пошта, автоматски ќе одговори на испраќачот со образецот.


Овозможете ја алатката за автоматско одговарање со Kutools за Outlook

Со погоре метод, чекорите се премногу проблематични. Дали има некој трик што може брзо да ја реши оваа работа? На Одговори корист на Kutools за Outlook може да ви помогне брзо да направите дефиниција за одговарање и исто така да го вклучите автоматскиот одговор на испраќачот колку што ви треба

Kutools for Outlook , Вклучува 100 + моќни функции и алатки за Microsoft Outlook 2016, 2013, 2010 и Office 365.

Бесплатна инсталација Kutools за Outlook, а потоа стори како подолу чекори:

1. клик Kutools > Одговори > Автоматски одговор менаџер.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 13

2. Во Автоматски одговор менаџер дијалогот, одберете ја сметката што ја користите за автоматско одговарање, а потоа уредувајте ја содржината на субјектот и телото колку што ви требаат.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 14

3. клик OK. Потоа одете да кликнете Овозможи автоматски одговор за да се овозможи услугата за автоматско одговарање. Од сега па натаму, шаблонот што го создадовте автоматски ќе се испраќа како е-пошта за автоматски одговор додека примате пораки во одредена сметка во Outlook.
doc поставува автоматски одговор на секој испраќач 15Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.