Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се прикажат / прикажат или кријат објектните сидра во Word

Понекогаш, кога уредувате Word документ, можеби ќе треба да ги прикажете или да ги скриете објектските сидра за вашите сопствени потреби. Но, како може да ги прикажете или скриете објектните сидра? Овие упатства ќе ви покажат неколку начини на брзо криење / прикажување на предметните сидра.

Објектно прицврстување: ознаката што ја покажува локацијата на пловечки објект што е во врска со текстот во вашиот документ. Имајте на ум дека сидра само се прикажуваат кога се завиткани со текст или имате избрана слика.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Сидра за прикажување на објект

Сокриј ги прилозите за објекти

стрела сино десен меур Прикажи / скријте ги приклучоците на објекти со функцијата Опција во Word

топла
Неверојатни! Користете ефикасни јазичиња во Word (Office) како Chrome, Firefox и New Internet Explorer!

Прочитај повеќе Бесплатно симнување

Во збор 2010 / 2013, Ако сакате да ги прикажете објектските сидра, ве молиме кликнете датотека > Опции > Покажи, и проверете Објектни сидра наога, потоа кликнете OK. Погледнете го екранот: (Во Word 2007, кликнете Копче за Office > Опции > Покажи, и проверете Објектни сидра наога.)

Забелешка: Ако сакате да ги сокриете објектските сидра, само одштиклирајте го Објектни сидра квадратчето во полето Покажи секција.


стрела сино десен меур Прикажи / скриј ги прилозите за објекти со Kutools за Word

Ако сакате да ги прикажете или скриете објектските сидра со функцијата за вградување во Excel, треба да следите најмалку четири чекори за да го направите тоа што може да ви овозможи да се чувствувате здодевно. Сепак, со Kutools за Word "s поставувањата на екранот алатка, можете брзо да ги прикажете / скриете објектните сидри.

Kutools за Word, корисен додаток, вклучува групи на алатки за да ја олеснат вашата работа и да ја зголемите вашата способност за обработка на Word документ. Бесплатно судење за 45 денови! Го добие сега!

Чекор 1. Ве молиме примени ја оваа алатка со кликање Претпријатие > поставувањата на екранот. Погледнете го екранот:

Чекор 2. Ако сакате да ги прикажете објектните сидра, проверете го Локација на објектот полето за избор во pop-up поставувањата на екранот дијалогот, а потоа кликнете Затвори. Ако не сакате да ги прикажете сидра, држете го Локација на објектот кутија непроверена. Погледнете го екранот:

In поставувањата на екранот дијалогот, исто така можете брзо да ги прикажете или скриете табуларните знаци, опционалните цртички, празни места и така натаму.

За подетални информации за поставувањата на екранот корист, ве молиме одете на поставувањата на екранот.


Релативни статии:
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.