Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да отидете на одредена страница со кликање во Word документ?

Нормално, можете да креирате Содржина за брзо да скокнете до одреден дел од вашиот документ. Сепак, не е сигурно дека правилно можете да скокнете на одредена страница со помош на Содржината. Ако сакате да креирате врски до сите страници и лесно да кликнете на одредена страница, можете да го пробате методот во оваа статија.

Одете на одредена страница со кликање со Kutools for Word


Одете на одредена страница со кликање со Kutools for Word

Ве молиме да го направите следното за да отидете на одредена страница со кликање во Word документ.

Kutools за Word : со повеќе од 100 практични Word додатоци, слободно да се обиде без ограничување во 30 дена.

1. По инсталирањето на Kutools за Word, кликнете Kutools > Обележувач за да го отворите прозорецот за обележувачи. Погледнете го екранот:

2. Одете на првата страница, одберете ја првата реченица на зборот. Кликнете на Вметнете обележувач копче за да се отвори Вметнете обележувач дијалогот, внесете page1 (или друго име како што ви треба) во на Обележувач името кутија и кликнете OK.

Потоа се креира обележувач со име "page1" и се наведени во Панелот за обележувачи.

3. Повторете го чекорот 2 за да креирате обележувачи на врвот на секоја страница и да ги именувате како "page2","page3","page4"И така натаму.

Сега, сите креирани обележувачи се наведени во Панелот за обележувачи. Можете да кликнете на името на обележувачот за да отидете на одредена страница одеднаш.

Ако сакате да имате бесплатен пробен период за оваа алатка, одете на бесплатно симнете го софтверот прво, а потоа одете да ја примените операцијата според горните чекори.


Канцеларија јазиче - Прелистување, уредување и управување со повеќе документи во Word со јазичиња:

Office Tab го носи интерфејсот со јазичиња како што се гледа во прелистувачите како Google Chrome, новите верзии на Internet Explorer и Firefox во Microsoft Word. Тоа ќе да биде алатка за заштеда на време и неоправдана работа во вашата работа. Видете подолу демо:

Кликни за бесплатен пробен период на Office Tab!Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.