Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да се отстрани воден печат од една одредена страница во Word документ?

Бидејќи водечкиот знак стандардно се применува на сите страници, дали некогаш сте се обиделе да го отстраните воден печат од одредена страница во Word документ? Оваа статија ќе обезбеди метод за да ви помогне да го решите проблемот.

Отстранете воден печат од една одредена страница во Word документ


Отстранете воден печат од една одредена страница во Word документ

Ве молиме да го направите како што следува за да отстраните воден печат од една одредена страница во Word документ.

1. Одете на страната (како што е страницата 2), ќе го отстраните воден печат.

2. Ставете го курсорот на врвот на страницата и кликнете Распоред > Прекините > Континуирано. Погледнете го екранот:

3. Потоа, кликнете двапати на заглавјето на страницата за да влезете во режимот за уредување Header, и кликнете за да го исклучите Линк до Претходна функција.

4. Кликнете на Затвори го заглавјето и подножјето копчето под Алатки за наслов и подножја за да го затворите режимот за уредување на заглавието.

5. Одете на следната страница (страница 3 во овој случај) и повторете го горниот чекор 2 на 3.

6. Врати се на претходната страница (страница 2), кликнете за да го одберете воден печат и притиснете го копчето Delete за да го отстраните од страната. Погледнете го екранот:Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.