Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да гледате две страници одеднаш во Word документ?

Кога пребарувате документ Word, треба да се движите надолу за да ги гледате страниците еден по еден. Всушност, Word поддржува гледање на две страници одеднаш. Ако ви треба, ве молиме да го направите следново.

Погледнете две страници одеднаш во Word документ


Погледнете две страници одеднаш во Word документ

Ве молиме да го направите следното за да видите две страници одеднаш во Word документ.

1. клик Види > Повеќе страници. Погледнете го екранот:

2. Потоа држете го Ctrl клуч и движете се нагоре со тркалцето за движење на глувчето за да ги зголемите страниците додека на прозорецот Документ не се прикажат само две страници.

Потоа можете да гледате две страници одеднаш во Word документ.Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.