Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги отстраните сите макроа од документ во Word?

Како можеме брзо да ги отстраниме сите макроа од документ во Word? Оваа статија ќе зборува за 3 слабо работи за да ги отстрани сите макроа во Word.

Рачно отстранете ги сите макроа во Word 2007

Рачно отстранете ги сите макроа во Word 2010

Еден клик за брзо бришење на сите макроа во Word 2007 / 2010

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурРачно отстранете ги сите макроа во Word 2007

топла
Неверојатни! Користете ефикасни јазичиња во Word (Office) како Chrome, Firefox и New Internet Explorer!

Прочитај повеќе Бесплатно симнување

Корисниците на Word 2007 треба да овозможат јазиче на програмер во лента пред да ги отстранат макроата. Ве молиме да ги направите следните чекори за да овозможите јазичето на инвеститорот во лента:

Чекор 1: Кликнете на канцеларија копчето се наоѓа на горниот лев агол од прозорецот Word. На дното од менито, кликнете на Опции за зборови копче за да отворите конфигурациски прозорец.

Чекор 2: Кликнете на популарни Јазичето, а потоа одберете Покажи го табулаторот Developer во лентата in Топ опции за работа со Word Дел.

doc-removemacro-1

Чекор 3: Кликнете на OK копче.

По конфигурацијата можете рачно да ги отстраните макроата.

Чекор 1: Кликни Инвеститорот табот, кликнете Макроа во Код група.

doc-removemacro-2

Чекор 2: Сите макроа од тековниот документ се наведени во паѓачкото мени на Макроа прозорец. Изберете го макрото што сакате да го отстраните, а потоа кликнете Избришете копче.

doc-removemacro-3


стрела сино десен меурРачно отстранете ги сите макроа во Word 2010

Во Word 2010, корисниците не мора да овозможат лента за програмер пред да ги отстранат макроата. За да ги отстраните макроата во Word 2010, направете го следново:

Чекор 1: Кликни Види јазичето, а потоа кликнете Макроа во Макроа група.

doc-removemacro-4

Чекор 2: Изберете го макрото што сакате да го отстраните од паѓачкото мени, а потоа кликнете Избришете.

doc-removemacro-5


стрела сино десен меурЕден клик за брзо бришење на сите макроа во Word 2007 / 2010

Kutool for Word ви овозможува лесен и брз начин да ги отстраните сите макроа во Word 2007 / 2010. Се што треба да направите е да имате инсталирано Kutools for Word на вашиот компјутер.

Kutools за Word, корисен додаток, вклучува групи на алатки за да ја олеснат вашата работа и да ја зголемите вашата способност за обработка на Word документ. Бесплатно судење за 45 денови! Го добие сега!

Кликнете Kutools > клик Отстрани ги сите in Отстрани група> клик Отстрани ги сите макроа од паѓачката листа.

doc-removemacro-6

Откако ќе кликнете Избриши ги сите макроа, Kutools ќе ги пријави информациите за макроата од тековниот документ и ќе ја потврди вашата работа.

doc-removemacro-7

За повеќе информации за Отстрани ги сите макроа, посетете: Отстрани го опис на сите макроа.
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.