Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Како да ги прикажувате или скриете сликите за слики во Word?

Користењето на сликите во некој документ може да го забрза за да го отвори документот, кога документот содржи премногу слики. Ова упатство ќе ви покаже како да прикажувате место за слики наместо слики во Word документ.

Покажи или скриј ги сликите во Word 2003

Покажи или скриј ги сликите во Word 2007 / 2010 / 2013

Покажи или скриј ги сликите за слики во Word со Kutools

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Покажи или скриј ги сликите во Word 2003

топла
Неверојатни! Користете ефикасни јазичиња во Word (Office) како Chrome, Firefox и New Internet Explorer!

Прочитај повеќе Бесплатно симнување

Чекор 1: кликнете алатки менито, а потоа кликнете Опции

Чекор 2: под Види табот, проверете или одштиклирајте Слики поле за избирање за да ги прикаже или скрие сликите на слики во документот Прикажи секција.


стрела сино десен меур Покажи или скриј ги сликите во Word 2007 / 2010 / 2013

Чекор 1:

Ако се користи Збор 2007, Кликнете канцеларијаИконата , а потоа кликнете Опции за зборови;

Ако се користи Збор 2010, Кликнете датотекатабот , а потоа кликнете Опции.

Чекор 2: кликнете Напредно лоциран лево од опција прозорецот, проверете или одштиклирајте Прикажи ги сликите за слики in Прикажи ја содржината на документот да ги прикаже или скрие сликите за слики во документот.


стрела сино десен меур Покажи или скриј ги сликите за слики во Word со Kutools

со Kutools за Word, корисниците можат брзо да ги прикажуваат или сокријат местата за слики во документот и други содржини на документот.

Kutools за Word, корисен додаток, вклучува групи на алатки за да ја олеснат вашата работа и да ја зголемите вашата способност за обработка на Word документ. Бесплатно судење за 45 денови! Го добие сега!

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Претпријатие > Поставување на екранот. Погледнете го екранот:

doc-show-hide-picture-placeholder-4

2. Проверете или одштиклирајте Слики во Поставување на екранот дијалог за да ги прикаже или скрие сликите за слики, видете го екранот:

doc-show-hide-picture-placeholder-5

Можете да го видите резултатот како што е прикажано подолу:

За повеќе информации, посетете: прикажи или скриј ги сликите во Word.


Релативни статии:
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
    sugatha · 3 years ago
    agropedia has been up for close to five years and has taught us a lot of things about how to manage agriculture knowledge in the context of a large, diverse and knowledge-rich country like India.