Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отворај неколку последни датотеки или работни книги при стартување во Excel

Ако треба да отворите повеќе последни датотеки или работна книга за секој почеток на Excel, како може да отворите повеќе работни книги за секој почеток на Excel? Kutools за Excel 's Автоматски отвори ги оние учебници Друг пат алатка може брзо да отвори повеќе датотеки или работна книга за секое стартување на Excel одеднаш.

Отворете повеќе последни датотеки или работни книги за секое стартување на Excel

Стоп за отворање одредени датотеки или работни книги за следниот почеток на Excel


Кликнете Kutools More >> Работа >> Автоматски отворете ги овие работни книги следниот пат. Погледнете го екранот:

снимени отворени работни книги следниот пат 01


Отворете повеќе последни датотеки или работни книги за секое стартување на Excel

1. Ве молиме отворете ги сите датотеки или работни книги што сакате да ги отворите при секое стартување во Excel.

2. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools More > Работа > Автоматски отворете ги овие работни книги следниот пат. Во Автоматски отворете ги овие работни книги следниот пат дијалогот, ќе ги наброи сите отворени работни книги. Совет: Со оваа алатка не може да се отвори некогаш зачувана работна книга и исто така нема да биде наведена во листата. Ве молиме проверете ги сите работни книги што сакате да ги отворите при секое стартување на Excel. Ако сакате да ги отворите сите отворени работни книги за следниот почеток на Excel, ве молиме кликнете Избери ги сите копчето за избор на сите работни книги. Погледнете го екранот:

отворен-повеќекратни работни книги2

3. клик OK за да ги примените поставките. И автоматски ќе ги отвори сите избрани работни книги за следниот почеток на вашиот Excel.


Стоп за отворање одредени датотеки или работни книги за следниот почеток на Excel

Ако сакате да престанете да отворате посебни датотеки или работни книги за следниот почеток на Excel, можете да го направите како што следува:

1. Ве молиме стартувајте го Excel, а потоа со помош на алатката кликнете Kutools More > Работа > Автоматски отворете ги овие работни книги следниот пат.

2. Во Автоматски отворете ги овие работни книги следниот пат дијалог прозорецот, Ве молиме проверете ги сите работни книги кои не сакате автоматски да ги отворате при следното стартување на Excel. Ако сакате да престанете да ги отворате сите датотеки или работни книги за следниот почеток на Excel, ве молиме кликнете Отстранете ги сите копче или Отстрани копче за да ги отстраните сите работни книги. Погледнете го екранот:

отворен-повеќекратни работни книги3

3. клик OK за да ги примените поставките. Тој нема автоматски да ги отвори непроверените работни книги за следниот почеток на Excel.Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.