Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо копирајте повеќе листови (работни листови) повеќе пати во Excel

Сосема е лесно да се копира еден работен лист во Excel, но ако сакате да копирате повеќе работни листови во работна книга, можеби ќе треба да потрошите многу време во повторни кликнувања со глувчето, бидејќи Excel не поддржува брзо да копирате повеќе работни листови одеднаш. На пример, ако сакате 10 копии од активниот работен лист, треба да кликнете со десното копче на листот со јазичето и направете копија еден по еден за 10 пати. Тоа е навистина одземаат време. Kutools за Excel's Копирај работни листови алатка може да ви помогне брзо да копирате повеќе работни листови одеднаш.


Кликнете Kutools More>> Лист >> Копирај работни листови. Погледнете го екранот:


Употреба:

1. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools More> Лист > Копирај работни листови.

2. Во Копирај повеќе работни листови дијалог прозорецот, наведете работниот лист од кој сакате да го копирате Копирајте ги избраните работни листови, внесете го бројот на копии, а потоа одберете ја локацијата на копиите под Вметни работни листови за копирање опција. Погледнете го екранот:

снимени копии на повеќе работни листови 02

Забелешка: Проверете го полето за избор пред Име на работниот лист ќе ги одбере сите работни листови, и со исклучување на ова поле ќе ги отстрани сите работни листови.

3. Потоа кликнете OK. Појасната кутија ќе ве потсети на бројот на копии.

снимени копии на повеќе работни листови 03

4. клик OK. Избраниот работен лист е копиран повеќе копии. Погледнете слики од екранот:


Забелешка:

Оваа функција поддржува поништување.Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.