Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо копирајте и вметнете ја патеката на датотеката со работната книга во ќелијата во Excel

Ако треба да направите линк до тековната датотека на работната книга или да направите копија од патеката со датотеки на активна работна книга, многумина треба да го користат истражувачот на прозорци за да пребаруваат за точната папка со датотеки во која останува работната книга. Kutools за Excel's Копирај ја целата патека алатка, можете брзо да ја копирате патеката со датотеки на работната книга и потоа да ја вметнете во ќелија во Excel.

Копирајте и вметнете ја патеката со датотека на работната книга во ќелијата


Кликнете Kutools More> Работа > Копирај ја целата патека. Погледнете го екранот:

снимен пат за копирање


Копирајте и вметнете ја патеката со датотека на работната книга во ќелијата

1. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools More> Работа > Копирај ја целата патека. Забелешка: За никогаш не зачувана работна книга, оваа алатка не е достапна.

2. Патеката на датотеката на работната книга ќе се зачува во Clipboard, а потоа можете да ја вметнете во ќелијата со притискање Ctrl + V кратенки. Патеката на датотеката е вметната во одредена ќелија. Погледнете го екранот:

shot-copy-full-path2


Демо: Брзо копирајте и вметнете ја патеката на датотеката на работната книга во ќелијата во Excel

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.