Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо копирајте повеќе избори во Excel

Понекогаш, треба да копирате повеќе опсези во работниот лист и да ги вметнете во нов лист. Но, кога ќе изберете повеќе опсези и ќе ги копирате, ќе се појави порака за грешка: таа команда не може да се користи на повеќекратни селекции. Со помош Копирај повеќе полиња од Kutools за Excel, можете лесно да копирате повеќе селекции одеднаш.

  • Копирај повеќе опсези и ставете ги сите
  • Копирајте повеќе опсези и ставете само формули
  • Копирај повеќе опсези и ставете само вредности
  • Копирај повеќе опсези и ставете само формати
  • Копирајте повеќе опсези и ставете само прикажани вредности
  • Копирајте повеќе опсези и ставете само формули и формати на броеви
  • Копирајте повеќе опсези и ставете само вредности и формати на броеви
  • Копирај повеќе опсези и ставете само коментари

Кликнете Kutools >> Копирај ги опсезите, видете слики од екранот:

шут копија се движи 1  2 shot-copy-multiple-ranges-2

Употреба:

1. Држи го CTRL клуч за да изберете повеќе опсези што ви се потребни. Погледнете го екранот:

shot-copy-multiple-ranges-3

2. клик Kutools >> Копирање на границите, а потоа наведете ги опциите за паста во Копирај повеќе полиња дијалог прозорецот и кликнете OK.

shot-copy-multiple-ranges-7

3. Ве молиме наведете ја ќелијата за да започнете со вметнување на избраните опсези во следната снимка.

shot-copy-multiple-ranges-5

4. клик OK за да ги залепите избраните повеќекратни опсези.

shot-copy-multiple-ranges-6


Забелешки:

1. Оваа операција поддржува Поништи (Ctrl + Z).

2. Можете да ги копирате повеќе опсези и да ги вметнете не само во тековниот работен лист, туку и во друг нов лист.


Демо: копирајте и ставете повеќе одбрани од работниот лист

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.