Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите html објекти (како што се полето за избирање) во Excel

За да копирате и залепите содржина од интернет / веб-страница во Excel, понекогаш може да има некои html објекти што сакате да ги избришете, како што се полето за избор на HTML, HTML-копчиња, HTML паѓачки листи, HTML форматирање и така натаму. Kutools за Excel's Избришете ги веб-контролите алатка може брзо да ги отстрани сите html објекти.


Употреба:

1. клик Kutools > Избришете > Избришете ги веб-контролите. Погледнете слики од екранот:

shot бришење веб контролира 1

2. Потоа кликнете Да. И сите веб контроли во тековниот лист се отстранети. Погледнете слики од екранот:

стрелка-голема

Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.