Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Откријте ги сите скриени работни прозорци со еден клик во Excel

Ако има повеќе работни книги кои се скриени во Excel, не можете да ги отворите сите овие прозорци со еден клик. Можеби ќе треба да се откажете од секоја од нив посебно. Kutools за Excel"S Прикажи ги сите скриени прозорци функцијата може да ви заштеди време со брзо отклучување на сите скриени работни прозорци со само еден клик.


Кликнете Kutools > Прикажи / Сокриј > Прикажи ги сите скриени прозорци. Погледнете го екранот:

снимен прикажи скриен прозорец 1

Забелешка: 5 прозорци во заградата значи дека постојат пет скриени работни книги.


Забелешки:

  1. По пријавувањето Прикажи ги сите скриени прозорци, сите прозорци на работната книга ќе бидат прикажани вертикално или хоризонтално во лентата за задачи.
  2. Оваа алатка поддржува Поништи, можете брзо да ги прикажете сите скриени книги со притискање Undo (Ctrl + Z) веднаш.
  3. Можете да ги скриете сите неактивни работни книги со еден клик со користење Kutools за Excel"S Скриј неактивни прозорци кој останува внатре Прикажи / Скриј група.

Демонстрација: Сокриј ги сите неактивни прозорци на работната книга и потоа повторно ги прикажи:

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.