Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо да ги скриете или да ги откријате работните книги и листови (работни листови) во Excel

За да се сокријат или да се откријат работните книги и работни листови во Excel, сосема е корисно да се спречат другите да ги гледаат податоците во Excel или да го намалат бројот на табулаторите на листот. Нормално, мора да изберете повеќе работни листови пред да го смените скриениот статус од нив, ако сакате да скриете повеќе работни листови во еден момент во Excel, а уште полошо е Excel да не ве поддржува брзо да ги прикажете сите скриени листови, треба да добиете тоа е направено еден по еден. Тоа е болно. Но, со ова Скриј / обележи ги работните книги и листови алатка на Kutools за Excel, Вие можете:

 1. Сокриј ги или обележете ги сите отворени работни книги со еден клик.
 2. Брзо скријте ги или отворете ги сите отворени работни книги.
 3. Сокриј ги или обележете ги сите листови (барем еден видлив работен лист во работна книга) со еден клик.
 4. Изработка на работниот лист многу скриен.
 5. Брзо да ги скриете или да ги прикажете сите работни листови (барем еден видлив работен лист во работна книга) во сите отворени работни книги

Забелешка: Сето тоа е направено интерактивно, веднаш може да го видите ефектот.


Кликнете Kutools >> Прикажи / Сокриј >> Скриј / обележи ги работните книги и листови. Погледнете слики од екранот:

shot-hide-unhide4 стрелка-голема shot-hide-unhide5

Употреба:

 1. Проверените работни книги ќе бидат некриени. Спротивно на тоа, непроверените работни книги ќе бидат скриени.
 2. Ако сакате да скриете некои од работните листови, можете да кликнете видливи паѓачката листа да се избере видливи, Скриени or Многу скриен по работниот лист што ви треба. Погледнете го екранот:

shot-hide-unhide3

 • Скриени: ако ја изберете оваа опција, работниот лист што сте го избрале ќе биде скриен, и можете да го прикажете Прикажи го листот функција.
 • Многу скриен: со оваа опција, можете апсолутно да ги скриете работните листови кои другите не можат да ги прикажат.

Забелешки:

 • "Сокриј се"Копчето ќе ги скрие сите работни книги; "Прикажи ги сите"Копчето ќе ги прикаже сите работни книги.
 • "Сокриј ги сите, но"Копчето ќе ги скрие сите неактивни работни листови; "Прикажи ги сите"Ќе ги прикаже сите работни листови.
 • Не можете да ги скриете сите работни листови во работна книга. Но, можете да скриете цела работна книга.


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.