Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо нагласете ги сите имени опсези со еден клик во Excel

Во споредба со прикажаните опсези на име во Name Manager, со кликнување на Formulas> Name Manager во Excel, ќе биде многу полесно и побрзо да ги видите именуваните опсези со истакнување на истите. Еве го запознаваме Означете ги имињата корист на Kutools за Excel, што ви овозможува да ги нагласите сите имени опсези во цела работна книга со само еден клик.


Кликнете Kutools More >> Дизајн на работниот лист >> Означете ги имињата. Погледнете ги следниве снимки на екранот:

shot означува име 1

Означете ги сите имени опсези со само еден клик во Excel

За да ги нагласите сите имени опсези во целата работна книга, само треба да ја примените помошта за означување на именките (Кликнете Kutools More > Дизајн на работниот лист > Означете ги имињата).

shot означува име 2

Забелешки:

(1) Кога ќе овозможите Нагласи Отклучен/ Нагласи Скриена/Означете ги формулите комунални услуги на дизајн јазичето, на Означете ги имињата алатка ќе се исклучи автоматски.

(2) Кога ќе го затворите табот Дизајн, Означете ги имињата Нови алатки автоматски ќе се исклучат.

(3) За да ја смените бојата за означување, треба да кликнете на Подесувања копчето на дизајн јазичето, а потоа наведете ја бојата на името и кликнете на OK копче. Погледнете го снимениот екран подолу:

shot означува име 3


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.