Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо ставете ги насловите за наслов во опсег во Excel

На работниот лист, понекогаш можеби ќе треба да внесете наслов ред секој друг ред. Нормално, ќе треба да ги копирате и вметнете наслови пред секој друг ред во Excel, но со Kutools за Excel"S Вметни редови на наслови алатка, можете брзо да ги копирате и вметнете насловите за наслов во опсег.


Кликнете Kutools > Вметнете > Вметни редови на наслови, видете слики од екранот:


Употреба:

1. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools > Вметнете > Вметни редови на наслови.

2. Во Вметни редови на наслови дијалог прозорецот, кликнете doc-replace-range-names-7 копчето под Опсегот на наслови за да го изберете редиректот на плочки, а потоа наведете го опсегот во кој сакате да ги вметнувате редовите на наслови секој друг ред со кликање doc-replace-range-names-7под Вметнетеопсег . Можете да го внесете бројот во Интервал ред за вметнување на титулите редови секој n-ти ред. Погледнете го екранот:

3. клик OK. И редот за наслови е вметнат во секој ред за избраниот опсег. Погледнете слики од екранот:

shot-insert-title-rows4 стрелка-голема shot-insert-title-rows5

Забелешка:

1. Опсег на податоци и насловниот опсег мора да имаат ист број на колони.

2.Оваа функција може да се примени во одделни работни листови во работна книга. Погледнете го екранот:


Демо: Вметнете редови за секој друг или n-ти ред

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.