Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо извлечете и наведете ги сите коментари на нов работен лист / работна книга

Ако има бројни коментари во Excel, и за да ги видите полесно и јасно, наведете ги сите коментари во нов работен лист или работна книга ќе биде метод за директно гледање. Но, не постои директен начин да ги наведете сите коментари во Excel. Сепак, на Креирај листа на коментари функционира внатре Kutools за Excel може брзо да ги наброи сите коментари на нов работен лист или работна книга.

Наведете ги сите коментари на новиот работен лист / работна книга


Кликнете Kutools > Повеќе > Креирај листа на коментари. Погледнете слики од екранот:

shot создаде листа на коментари 1


Наведете ги сите коментари на новиот работен лист / работна книга

1. Активен работниот лист или работната книга за која сакате да ги наведете своите коментари, проверете дали имате коментари пред да аплицирате Креирај листа на коментари функција.

2. клик Kutools > Повеќе > Креирај листа на коментари да се отвори Креирај листа на коментари дијалогот и изберете опсег што сакате да го извадите и да ги наведете коментарите од, и во Коментар листа секција, проверете едно поле за избор како што ви треба. Погледнете го екранот:

3. клик Креирај копчето, тука креира нова работна книга за да ги наведе сите коментари на активниот работен лист. Погледнете го екранот:


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.