Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо вметнете месечен или годишен календар во Excel

Понекогаш, за некоја цел, можеби ќе треба да внесете месечен или годишен календар во работна книга. Можете да користите Шаблони на Excel календарот за да го направите. Но, со Вечен календар of Kutools за Excel, можете брзо да вметнете месечен или годишен календар во нова работна книга.

Вметнете месечен календар

Вметнете го годишниот календар

Кликнете Kutools More >> Лист >> Вечен календар, видете го екранот:

снимен вечен календар 1


Вметнете месечен календар

Направете како што следите за да внесете месечен календар.

1. клик Kutools More > Лист > Вечна календаротr, ќе го прикаже Вечен календар дијалог-кутија. Погледнете го екранот:

2. Одберете го месецот што сакате да го креирате календарот преку од и До паѓачката листа. Погледнете го екранот:

3. клик Креирај месечниот календар е креиран во нова работна книга, видете го екранот:

4. Можете да кликнете датотека > Зачувај за да ја зачувате.


Вметнете го годишниот календар

Со функција на Вечен календар, вметнете годишен календар е исто така лесно и брзо.

1. клик Претпријатие > Лист > Вечен календар. Погледнете го екранот:

2. Изберете јануари од од паѓачка листа и декември од До паѓачката листа, видете го екранот: (Стандардно, ја прикажува тековната година во дијалогот, исто така можете да ја одберете годината од листата.)

3. клик Креирај, годишниот календар е создаден во нова работна книга. Погледнете го екранот:

4. Можете да кликнете датотека > Зачувај за да ја зачувате.


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.