Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отворете го папката или директориумот на тековната работна книга во Excel

Кога отвораме работни книги од "Неодамнешни" во Excel од зад сцената, често можеме да заборавиме на патеката за заштеда на работните книги, но Excel не поддржува да ја отвори папката која содржи активна работна книга со еден клик. На Отвори ја содржината на папката корист на Kutools за Excel лесно ќе ја отвори папката што ја содржи тековната работна книга, и изберете ја оваа работна книга.

Брзо отворете го папката или директориумот на тековната работна книга


Кликнете Kutools More >> Работа >> Отвори ја содржината на папката. Погледнете го екранот:

снимен отворен со папка01


Брзо отворете го папката или директориумот на тековната работна книга

1. Ве молиме активирајте работна книга за која сакате да ја отворите папката и да ја одберете во папката, а потоа да ја примените оваа алатка со кликање Kutools More > Работа > Отвори ја содржината на папката.

2. Папката што ја содржи тековната работна книга ќе се отвори во Прозорецот Explorer, и оваа работна книга е избрана. Погледнете го екранот:

shot-open-containing-folder-2

Забелешка: Оваа алатка нема да се однесува на некогаш зачувана работна книга.


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.