Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо печати ја тековната отпечатена страница на активната ќелија во Excel

Претпоставувајќи дека имате лист кој содржи многу отпечатени страници, но само треба да ја испечатите страната што ја содржи активната ќелија. Kutools за ExceЈас сум Печати ја тековната страница алатка може брзо да ја печати тековната страница што ја содржи активната ќелија.

Печатете ја тековната страница која ја содржи активната ќелија


Кликнете Kutools More >> Печати ја тековната страница. Погледнете го екранот:

снимен тековен опсег01


Печатете ја тековната страница која ја содржи активната ќелија

1. Отворете ја работната книга и разберете која страница содржи активна ќелија што ќе ја отпечатите. Совет: Во Excel 2007 / 2010, ве молиме овозможете преглед на страницата за да знаете точно каде ќе се скршат страниците кога ќе се отпечати овој документ со кликнување на Види > Преглед на страната за паузирање. Погледнете го екранот:

2. Ќе видите во Прегледот на страната за преглед на следниов начин:

3. Откако ќе ја знаете точно испечатената страница што ја содржи активната ќелија, Ве молиме да ја примените Печати ја тековната страница алатка (кликнете на Kutools More > Печати ја тековната страница). И страната што ја содржи активната ќелија ќе биде отпечатена од вашиот печатач. Совет: осигурајте се дека вашиот печатач е вклучен и е добро поврзан со вашиот компјутер.


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.