Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно печати страници во обратен редослед во Excel

Кога печатите работниот лист, нормално се печати од првата страница до последната. Но Kutools за Excel"S Печати страници во обратен редослед може да го смени редот за печатење и да печати активен работен лист од последната страница до првата со само еден клик во Excel.

Еден клик за печатење страници во обратен редослед во Excel


Кликнете Kutools More > Печатење > Печати страници во обратен редослед, видете го екранот:

снимен печатење во обратен редослед 1


Еден клик за печатење страници во обратен редослед во Excel

Оваа алатка може да ги испечати сите страници на активен работен лист во задниот ред со само еден клик во Excel.

Кликнете на Kutools More> Печатење > Печати страници во обратен редослед, а потоа сите страници во активните работни листови веднаш се испечатени од последната страница до првата.


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.