Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо отстранете ги сите Макроа во работниот лист или работната книга во Excel

За да ги отстраните сите макроа во Excel, мора да ги избришете сите одделно. Ако имате Отстрани ги сите макроа корист на Kutools за Excel, можете да ги отстраните сите макроа во едно време со еден или два клика.


Кликнете Kutools >> Избришете >> Отстрани ги сите макроа. Погледнете го екранот:

шут отстрани макроа 1


Употреба:

1. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools > Избришете > Отстрани ги сите макроа.

2. И предупредување кутија ќе ве потсетам сите формат на макроа не се проверува од страна на Инспекторот за документи ќе бидат избришани. Види го екранот:

shot-remove-macros2

3. клик OK, и полето за прашување ќе се појави за да ви каже дека сите макроа во целата работна книга се успешно отстранети.Погледни го екранот:

shot-remove-macros3

Совет: Отстрани ги сите макроа може да ви помогне да ги избришете сите следни елементи.
Содржина Опис
VBA макроа Сите VBA макроа во работната книга, вклучувајќи ги и оние пронајдени во VBA модулите, класните модули и модулите за код за работни книги (на пример, Sheet1, thisWorkbook).
Кориснички формулари; Сите UserForms (т.е. кориснички дијалози создадени со VBA).
Дијалографски таблички на Excel 5 / 95 Листови кои ги зачувуваат сопствените дијалог-кутии. Освен ако тие не се скриени, овие листови се видливи во работниот прозорец (не во уредувачот VB).
Excel 4 XLM макро плочи Листови кои ги чуваат XLM макроата. Освен ако тие не се скриени, овие листови се видливи во работниот прозорец (не во уредувачот VB).

Демо: Брзо отстранете ги сите Макроа во работниот лист или работната книга

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.