Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо избирање на клетки со вредности на грешки во Excel

Понекогаш постојат некои вредности на грешки произведени од формулите, како што се # DIV / 0 !, # N / A. Ќе биде лесно да ги измените или избришете овие вредности за грешки ако прво може да ги изберете овие ќелии. Сепак, работата станува тешка ако поминувате низ целиот лист и одберете ја секоја ќелија со овие вредности на грешки рачно. Со Kutools за Excel's Изберете ќелии со вредност на грешка алатка, можете брзо да ги изберете сите клетки со вредност на грешка произведена од формулите во исто време.


стрела сино десен меурКликнете Kutools >> изберете >> Изберете ќелии со вредност на грешка, видете го екранот:

снимен ги вредностите на грешката 1


Употреба:

1. Означете го опсегот за кој сакате да ги изберете вредните вредности.

2. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools > изберете > Изберете ќелии со вредност на грешка, и diaolog се појавува за да ве потсетам на бројот на избраните вредности за грешки, само кликнете OK за да го затворат, во исто време, сите клетки со вредности на грешки се избрани веднаш. Погледнете слики од екранот:

снимен ги избраните вредности за грешки
стрелка-голема

Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.