Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо одберете ги сите отклучени ќелии во Excel

Во голем работен лист, тешко е да ги идентификуваме и изберете сите отклучени клетки. Но, со ова Kutools за Excel"S Изберете отклучени ќелии алатка, можете да ги изберете сите отклучени клетки во селекција или целиот работен лист со еден клик.


Кликнете Kutools >> изберете >> Изберете отклучени ќелии, видете го екранот:

shot изберете отклучени клетки 1


Употреба:

1. Означете опсег или целиот работен лист што сакате да го изберете отклучените ќелии.

2. Потоа примени ја оваа функција со кликање Kutools > изберете > Изберете отклучени ќелии, а сите клетки што се отклучени се избрани како прикажани прикази на екранот:

shot-select-unlocked-cells2
-1
shot-select-unlocked-cells3

Демо: Изберете ги сите отклучени клетки во опсег на ќелии

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.