Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо преврти ги сите скриени колони да бидат видливи или невидливи во Excel

Претпоставувајќи дека имате лист со скриени колони во неа и сакате да ги прикажете сите скриени колони, како можете брзо да ги префрлите сите скриени колони за да бидат видливи или невидливи во Excel? Но, со Вклучи ја видливоста на скриените колони функцијата на Kutools за Excel, можете лесно да ги превртите сите скриени колони да бидат видливи или невидливи во Excel.

Скројте скриени колони за да бидат видливи или невидливи демонстрации


Кликнете Kutools >> Колумни. видиш скриншот:


Употреба:

1. Активниот (тековен) лист мора да содржи скриени колони.

2. И потоа примени ја функцијата со кликање Kutools > Колумни, тогаш сите скриени колони ќе бидат видливи, ако кликнете Колумни повторно, а потоа сите скриени колони ќе бидат невидливи. Погледнете слики од екранот:

скенирани-скриени-скриени-колони2 стрелка-голема скенирани-скриени-скриени-колони3 стрелка-голема скенирани-скриени-скриени-колони2

Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.