Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо преврти ги сите скриени листови да бидат видливи или невидливи во Excel

Нормално не можеме да ги префрлиме сите скриени листови за да бидат видливи или невидливи брзо во Excel. Но, со Kutools за Excel"S Вклучи ја скриената видливост на работните листови, можете да ги превртувате сите скриени листови за да бидат видливи или невидливи со еден клик во Excel.


Кликнете Kutools >>Работни листови , видете го екранот:


Употреба:

1. Работната книга мора да содржи скриени листови во неа.

2. Применете ја алатката со кликање Kutools > Работни листови, сите скриени работни листови во работната книга ќе бидат видливи. Кликнете на Работни листови повторно, целиот скриен работен лист ќе биде невидлив. Погледнете слики од екранот:

снимени-скриени-скриени-работни листови2 стрелка-голема снимени-скриени-скриени-работни листови3 стрелка-голема снимени-скриени-скриени-работни листови2

Демо: Вклучи ги сите скриени листови за да бидат видливи и невидливи

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.