Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо одмрзнете ги прозорците на повеќе работни листови во Excel

За големата работна книга која содржи многу работни листови, примените станици за замрзнување на овие работни листови ќе го зголемат вашето читање. Но, откако ќе ги примените замките за замрзнување на повеќе работни листови, како можете да ги одмрзните назад во нормален поглед? Excel обезбедува функција за замрзнување на одмрзнување за да ги одмрзните повеќе работни листови еден по еден. Но, ова ќе биде досадно и одзема многу време, за да ги одмрзне одеднаш, на Ги замрзнуваме повеќе работните листови корист на Kutools за Excel може брзо да се справат со проблемите со замрзнување со само еден клик.

Одмрзнете ги прозорците на повеќе работни листови во Excel


Кликнете Kutools More > Лист > Ги замрзнуваме повеќе работните листови. Погледнете го екранот:

снимен одмрзнување Панс 01


Одмрзнете ги прозорците на повеќе работни листови во Excel

1. Отворете ја работната книга што содржи замрзнување на работните листови.

2. Потоа кликнете Kutools More > Лист > Ги замрзнуваме повеќе работните листови.

снимен одмрзнување Панс 01

По кликнување на Ги замрзнуваме повеќе работните листови, сите замрзнување стакла веднаш се отстрануваат од целата работна книга. Можете да замрзнете повеќе работни листови одеднаш со примена на Замрзнување на повеќе работни листови корист на Kutools за Excel.


Демо: Брзо замрзнување / одмрзнување на стаклата во повеќе работни листови во Excel

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.