Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Земете слика (резервна копија) на тековната работна книга во секое време во Excel

Преземање на моментална работна книга за резервна копија на привремената копија од неа во вашиот Excel, таа ќе ви заштеди време додека треба да се вратите на претходната верзија на вашата тековна работна книга. Kutools за Excel's Следете го Snap функција може да ви помогне привремено да ја направите резервната работна книга во секое време и да ја вратите вашата работна книга на било која резервна копија со еден клик во Excel.

Земете слика на тековната работна книга секогаш кога сакате.

Враќање на сите снимки од тековната работна книга секогаш кога сакате.


Можете да пристапите до Следете го Snap како што е прикажано на следнава слика:

shot shot 01


Употреба:

1. Земете слика (резервна копија) на тековната работна книга со кликање Kutools > Распарчи > Следете го Snap, и во полето за праќање, наведете име за оваа слика, видете ги сликите од екранот:

shot shot 1
 1

2. За да закрепнете на било какви снимки или бекап, ве молиме кликнете на специфична слика која сте ја креирале.

shot shot 2

Забелешка: Сите белешки (бекап) на работната книга ќе бидат отстранети ако работната книга е затворена.


Демо: Земете слики од тековната работна книга и ги враќате во секое време

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.