Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо обележете ги сите редови и колони во Excel

Прилично е лесно да скриете еден или повеќе редови или колони во Excel. Можете брзо да скриете редови или колони кои содржат одредени информации за спречување на другите да ја видат содржината или која било друга цел. Бидејќи криените редови или колони се толку корисна карактеристика, често може да ја користите оваа функција во Excel. Но, Excel не ве поддржува да ги прикажете сите скриени редови и колони со еден клик. Kutools за Excel го зголемува Excel со ова Прикажи ги сите граници алатка до:

  • Брзо обележете ги сите скриени редови и колони со активен работен лист со еден клик.

Кликнете Kutools >> Прикажи / Сокриј >> Прикажи ги сите граници. Погледнете го екранот:


Употреба:

  • 1. Отворете го работниот лист кој ги содржи скриените редови или колони.
  • 2. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools > Прикажи / Сокриј > Прикажи ги сите опсези, а скриени опсези ќе бидат прикажани одеднаш. Погледнете слики од екранот:
shot-unhide-ranges2 стрелка-голема shot-unhide-ranges3

Забелешка:

Оваа алатка поддржува Поништи. Можете да притиснете Поништи (Ctrl + Z) веднаш да се врати операцијата, а враќањето е едно ниво.


Демо: Брзо обележете ги сите скриени редови и колони на активен работен лист

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.