Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо скријте ги другите работни книги (сите неактивни прозорци) во Excel

Нормално, можете да ги сокриете или да ги откријат работните книги еден по еден во Excel, но не постои начин да ги сокриете или обезнавате повеќе работни книги одеднаш. На пример, отворете повеќе работни книги во Excel и сакате да ги решавате еден по еден, па можеби ќе сакате да ги скриете неактивните работни книги за да продолжите да работите на една работна книга. Не можете да ги скриете сите неактивни работни книги со еден клик во Excel, но со тоа Скриј неактивни прозорци алатка на Kutools за Excel, можете брзо да го решите овој проблем.


Кликнете Kutools >> Прикажи / Сокриј >> Скриј неактивни прозорци, Погледнете го екранот:

снимени скриени неактивни прозорци 1


Употреба:

1. Применете ја оваа алатка со кликање Kutools > Прикажи / Сокриј > Скриј неактивни прозорци.

2. Сите неактивни работни книги се скриени.


Забелешки:

1. Оваа алатка поддржува Поништи, можете брзо да ги прикажете сите работни книги со притискање Поништи (Ctrl + Z) веднаш, и Поништи е едно ниво.

2. Можете исто така да аплицирате Прикажи ги сите прозорци of Прикажи / Сокриј да ги прикажува сите скриени работни книги.


Демонстрација: Сокриј ги сите неактивни прозорци на работната книга и потоа повторно ги прикажи:

Kutools за Excel: со повеќе од 200 практични додатоци на Excel, слободно може да се обиде без ограничување во 60 денови. Преземи и бесплатен пробен период Сега!


Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.