Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо ги кријат сите неактивни (сите не-избрани) работни листови во Excel

Кога работите со работна книга со многу работни листови, можеби ќе треба да скриете некои неактивни работни листови. Нормално, треба да ги изберете работните листови кои сакате да ги сокриете пред да го смените нивниот скриен статус во едно време во Excel. Но, со ова Kutools за Excel's Сокриј ги неизбраните листови алатка, можете да:

Скриј ги сите неактивни или неизбрани работни листови со еден клик


Кликнете Kutools >> Прикажи / Сокриј >> Сокриј ги неизбраните листови. Погледнете го екранот:

снимени скриени не избрани листови 1


Скриј ги сите неактивни или неизбрани работни листови со еден клик

1. Изберете работни листови кои не сакате да ги сокриете со држење Ctrl клуч. (Совет: Ако сакате да го скриете сите неактивни работен лист, само треба да ја примените оваа алатка со кликање Kutools >> Прикажи / Сокриј >> Сокриј ги неизбраните листови, тогаш сите неактивни woksheets ќе бидат скриени.)

2. Потоа примена на оваа алатка со кликање Kutools >> Прикажи / Сокриј >> Сокриј ги неизбраните листови за да ги скриете сите не-избрани работни листови. Погледнете слики од екранот:

снимени не ги избрале листите 2 стрелка-голема снимени не ги избрале листите 3

Забелешка: можете да ги прикажете скриените работни листови со примена на Прикажи ги сите листови од Прикажи / Сокриј група.Препорачани се алатки за продуктивност
Следните алатки во голема мера можат да ви заштедат време и пари, кој е вистински за вас?
Канцеларија јазиче: Користење на корисни јазичиња во вашата канцеларија, како начин на Chrome, Firefox и New Internet Explorer.
Kutools за Excel: Повеќе од 300 Напредни функции за Excel 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365.
Класично мени за Office: Вратете ги познатите менија во Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 и 365, како да беа Office 2000 и 2003.

Kutools за Excel

Функционалноста опишана погоре е само една од 300 моќните функции на Kutools за Excel.

Дизајниран за Excel (Office) 2019, 2016, 2013, 2010, 2007 и Office 365. Бесплатно симнување и користење за 60 дена.

Екран за Kutools за Excel

btn прочитате повеќе btn преземете btn купување

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.