Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо додавајте повеќе испраќачи на е-пошта и примачи од листата со е-пошта до контактите во Outlook

Во Outlook, можеме да го додадеме испраќачот и примачите од е-порака до контактите со десен-клик на наведената адреса и изберете да Додај во Outlook контактите функција. Но, ако има повеќе испраќачи и приматели на повеќе пораки треба да се додадат кон контактите одеднаш, оваа функција ќе биде здодевна и одзема многу време. Еве, можам да воведам корисна алатка - Kutools за Outlook, Со Додај од порака алатка, можете брзо да ги додадете сите испраќачи и примачи од е-пораки до контакти без дупликати.

Додајте повеќе испраќачи на е-пошта и примачи од листата на е-пошта до контактите

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Додајте повеќе испраќачи на е-пошта и примачи од листата на е-пошта до контактите

За да додадете сите или повеќе испраќачи и примачи од одбрани е-пораки брзо и лесно, направете ги следните чекори:

1. Изберете ги пораките во листата за е-пошта која ги содржи испраќачите и примателите што сакате да ги додадете во контактите.

2. Потоа кликнете Kutools > Додај од порака, видете го екранот:

3. Во Додајте контакт од порака дијалог-кутија:

(1.) Изберете контактна папка каде што сакате да ги лоцирате адресите од Одберете Зачувај датотека листа;

(2.) Можете да наведете максимален број на е-пораки прикажани во дијалогот за резултати, проверете Прикажи ги сите пораки опцијата ќе ги наведе сите пораки.

4. По завршувањето на опциите, ве молиме кликнете почеток копчето за да ја извршите оваа функција, а потоа ќе се појави уште еден дијалог-кутија, кој ќе ви даде резултат, видете го екранот:

5. Потоа кликнете на Заврши копчето за да ги затворите дијалозите, сите испраќачи на е-пошта и примачите на избраните пораки се додадени во папката за конкретни контакти поединечно, а дупликатните контакти се бришат.


Демо: Додадете повеќе испраќачи на е-пошта и примачи од листата со е-пошта до контактите

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!

Препорачани алатки за продуктивност

снимен kutools изглед kutools табот 1180x121
shot kutools outlook kutools плус табот 1180x121

Kutools for Outlook - Повеќе од напредните функции на 100 за Outlook, Подобрување на 70% Ефикасноста за вас

  • Комплетирани и повторени операции може да се направи еднократна обработка во секунди.
  • Пренасочете ги повеќекратните пораки поединечно со еден клик и автоматско напред со правилата.
  • Автоматски CC / BCC секоја испраќање на е-пошта и лесно за правила за прилагодување и автоматски одговор без потреба од сервер за размена.
  • Моќен филтер за несакани е-пораки, отстранување дупликатни е-пошта, одговарање со прилог, куп операции со еден клик и така натаму ...
  • 60-ден неограничен бесплатен пробен период. 60-ден гаранција за враќање на парите. 2 години бесплатна надградба и поддршка. Купи еднаш, користете засекогаш.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.