Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Автоматски CC или bcc при праќање пораки во Outlook

Ако секогаш треба да се кука или bcc копија од е-пошта кога испраќате е-пораки во Outlook, треба да рачно bcc (Blind Carbon Copy) или cc (Carbon Copy) секој пат. Не постои лесен начин за автоматски да пишувате e-mail или e-mail кога испраќате е-пошта во Outlook, но со Kutools за Outlook"S Автоматски CC / BCC алатка, можете лесно да го автоматски cc или bcc за сите појдовни пораки или да ги прилагодите правилата за да се справи со CC или bcc пораките во Outlook.

Автоматски CC или bcc за сите појдовни пораки

Лесно прилагодете правила за контрола на CC или bcc при праќање пораки

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Автоматски CC или bcc за сите појдовни пораки

Можете лесно да CC или SCP себе или конкретно лице копија од е-пошта за сите појдовни пораки како што следува:

Kutools за Outlook: Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 45 денови. Прочитај повеќе Сега бесплатно

1. Ве молиме примени ја алатката со кликање Kutools > CC / BCC > Овозможи Авто CC / BCC. Забелешка: Ако не постои правило CC или BCC во Авто CC / BCC менаџер, тоа ќе го отвори директно за да ги прилагодите правилата CC / bcc.

shot shot cc bcc 1

2. Можете лесно да ги прилагодите правилата CC / bcc во Авто CC / BCC менаџер. Ве молиме кликнете нови копчето за да креирате нови правила за CC / bcc. Погледнете го екранот:

3. Ако сакате да испратите електронски пораки, ве молиме изберете Сите излези е-пошта, а потоа ве молиме кликнете Приматели копчето за да ја наведете вашата сметка за е-пошта за примање на пораки од CC / bcc. Погледнете го екранот:

4. Притоа, кликнете за да изберете еден контакт или повеќе контакти кои сакате да ги купите, а потоа кликнете Cc -> копче или Bcc -> копче.

5. Во Авто CC / BCC менаџер, ве молиме проверете го правилото што сакате да го овозможите за контрола на CC или bcc при праќање пораки во Outlook. Совет: можете да креирате повеќе правила, но непроверените правила нема да стапат во сила.

Белешки: Можете лесно да ја овозможите или оневозможите функцијата Auto CC / BCC на следниов начин:

Автоматски CC / BCC е овозможено:

Автоматски CC / BCC е оневозможено:


Лесно прилагодете правила за контрола на CC или bcc при праќање пораки

Можете лесно да ги прилагодувате правилата за контрола на CC / bcc при испраќање на е-пораки Авто CC / BCC менаџер.

Можете лесно да го прилагодите правилото cc / bcc колку што сакате.
Ти можеш:
Креирајте правило cc / bcc за авто cc / bcc кога испраќате е-пошта од одредена сметка;
Направете правило cc / bcc за авто cc / bcc кога предметот на е-пошта за испраќање содржи специфични клучни зборови;
Направете правило cc / bcc за авто cc / bcc кога името на прилогот на испраќачот содржи специфични клучни зборови;
Направете правило cc / bcc за авто cc / bcc кога испраќате до одредени лица и така натаму.

Независно дали правилата CC / BPC се едноставни или комплицирани, лесно можете да ги креирате Авто CC / BCC менаџер.


Демо: Auto Cc / Bcc при праќање пораки во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Jo Wilson · 1 years ago
  Is there any way you can turn off the notification that an email has been auto BCC'd? Very annoying!
  Thanks.
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   Office User · 11 months ago
   Agreed! The pop up is distracting. There should be a way to turn it off.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Susan Justice · 4 years ago
  I've tried using Auto BCC but it is not working. I've followed the instruction as detailed above. What am I missing?