Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Автоматски додадете поздрав кога одговарате на е-пошта во Outlook

Можеби ќе сакате автоматски да додадете поздрав како "Здраво, Шан", кога ќе одговорите на е-пошта на Шан во Outlook. Како можеме автоматски да го вметнеме поздравниот при одговарање на е-пошта во Outlook? Kutools за Outlook ја има оваа опција за автоматски да внесувате поздрав кога одговарате на е-пошта во Outlook.

Автоматски додадете поздрав кога одговарате на е-пошта

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Автоматски додадете поздрав кога одговарате на е-пошта

Kutools за Outlook е Поздрав опцијата поддржува автоматско вметнување поздрав со првото име, презиме или полно име на испраќачот на оригиналната е-пошта при одговарање на е-пошта во Outlook.

Kutools за Outlook: Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 45 денови. Прочитај повеќе Сега бесплатно

1. клик Kutools Повеќе > Опции.

копчето за опции за снимање 01

2. Во Опции дијалог прозорецот, ве молиме проверете Додај поздрав при одговор опција, напишете го поздравниот текст подолу во полето и кликнете на OK копче. Погледнете го екранот:

Ако го напишете поздравниот текст како Здраво драги << FirstName >>, поздрав ќе биде додаден како Здраво драги + првото име на испраќачот на оригиналната е-пошта, како на пример Здраво драги Кели, видете ја сликата подолу:

Ако го напишете поздравниот текст како Здраво драги << SenderName >>, поздрав ќе биде додаден како Hello Hello + полното име на испраќачот на оригиналната е-пошта, како на пример Здраво драги Кели Т, видете ја сликата подолу:

Ако го напишете поздравниот текст како Здраво драги << LastName >>, поздрав ќе биде додаден како Здраво драги + името на ласицата на испраќачот на оригиналната е-пошта, како на пример Здраво драги Т, видете ја сликата подолу:

Забелешка:

(1) Ако испраќачот не го наведе неговото / нејзиното име во е-поштата, << FirstName >>, << LastName >>, и << SenderName >> ќе биде заменета со е-поштенската адреса на испраќачот во е-поштата за одговор.

(2) Поздравувањето ќе биде само автоматски вметнато кога ќе одговарате на е-пораки во нови прозорци. Во Outlook 2013, поздрав нема да биде вметнат ако директно одговарате на пораките во Прозорецот за читање. Кликни за да видите како да го исклучите одговорот во читање панелот во Outlook 2013.

(3) Отстранете го Додај поздрав при одговор опција за запирање на автоматско додавање на поздрав кога одговарате на е-пошта.


Демо: автоматски додадете персонализирано поздравување кога одговарате во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!

Препорачани алатки за продуктивност

снимен kutools изглед kutools табот 1180x121
shot kutools outlook kutools плус табот 1180x121

Kutools for Outlook - Повеќе од напредните функции на 100 за Outlook, Подобрување на 70% Ефикасноста за вас

  • Комплетирани и повторени операции може да се направи еднократна обработка во секунди.
  • Пренасочете ги повеќекратните пораки поединечно со еден клик и автоматско напред со правилата.
  • Автоматски CC / BCC секоја испраќање на е-пошта и лесно за правила за прилагодување и автоматски одговор без потреба од сервер за размена.
  • Моќен филтер за несакани е-пораки, отстранување дупликатни е-пошта, одговарање со прилог, куп операции со еден клик и така натаму ...
  • 60-ден неограничен бесплатен пробен период. 60-ден гаранција за враќање на парите. 2 години бесплатна надградба и поддршка. Купи еднаш, користете засекогаш.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.