Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно блокирајте повеќе домени на испраќачот одеднаш во Outlook

Покрај блокирањето на доменот на испраќачот во исто време, барате брз начин да ги блокирате домените на повеќе испраќачи одеднаш во Outlook? Со Kutools за Outlook"S Блокирај домените на испраќачите алатка, вие не само што може да го блокирате доменот на поединечен испраќач по време, туку исто така блокирате повеќе домени на испраќачот одеднаш со само еден клик во Outlook.

Лесно блокирајте повеќе домени на испраќачот одеднаш во Outlook

Рачно додадете ги домените на испраќачот за да ја блокира листата на домени на испраќачи во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Лесно блокирајте повеќе домени на испраќачот одеднаш во Outlook

Kutools за Outlook: Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 45 денови. Прочитај повеќе Сега бесплатно

1. Држи Ctrl клуч за избор на е-пораки кои ги вклучуваат домените на испраќачот што сакате да ги блокирате.

2. Потоа кликнете Kutools > Ѓубре > Овозможи филтер за несакана е-пошта за да го вклучите ова Филтер за несакани е-пошта алатка.

3. И потоа кликнете Блокирај ги домените на испраќачот од Ѓубре паѓачката листа. Погледнете го екранот:

4. Кога ќе се појави квадратче за прашувања, кликнете OK да го затвори.

И наведените домени на испраќачи се додадени во блокираната листа, можете да ги прегледате во Несакана е-пошта менаџер менаџер.

Кога само сакате да го блокирате доменот на еден единствен доставувач на е-пошта, ве молиме изберете е-пошта, а потоа примени ја алатката.

Покрај горенаведениот метод, исто така можете да го блокирате доменот на еден доставувач на е-пошта со следниве упатства.

1. Десен клик на е-поштата.

2. Потоа одберете Несака (Kutools) > Блокирај ги домените на испраќачот од листата. Погледнете го екранот:

Откако ќе ги додадете домените на испраќачот до блокираната листа, сите е-пораки што примаат со овие домени ќе бидат филтрирани до фолдерот со спам.


Рачно додадете ги домените на испраќачот за да ја блокира листата на домени на испраќачи во Outlook

Ако сакате рачно да ги додадете домените на испраќачот за да ја блокирате листата на домени на испраќачот во вашиот Outlook. Можете да го направите следново.

1. Ве молиме кликнете Kutools > Ѓубре > Несакана е-пошта менаџер менаџер за да се овозможи Несакана е-пошта менаџер менаџер алатка. Погледнете го екранот:

2. Сега на Несакана е-пошта менаџер менаџер дијалогот се појавува, ве молиме двоен клик на Блокирај домен правило што веќе сте го создале.

3. Во Ѓубре дијалогот, кликнете на копчето во "Од" адреса содржи поле.

4. Во продолжение Текстот содржи дијалогот, двоен клик на групата доменот на е-пошта во која сакате да додадете нов домен на е-пошта.

5. Потоа, под Текст за пребарување, напишете го доменот на е-пошта што сакате да го блокирате, а потоа кликнете на Додај копче. По завршувањето со додавање домени за е-пошта, ве молиме кликнете OK за да го затворите дијалогот.

6. Сега, ве молиме кликнете OK двапати во следните два дијалози за да се вратите на Несакана е-пошта менаџер менаџер дијалог. Во овој дијалог кликнете OK да ги завршите сите поставки и да го затворите дијалогот.

Белешки:

1. Бидете сигурни дека Филтер за несакани е-пошта се вклучува кога работите.

2. Ако сакате да ја исклучите оваа функција, можете да кликнете Овозможи Филтер за несакана е-пошта да го затворите, или можете да одите до Несакана е-пошта менаџер менаџер за да ги отфрлите правилата што не ви се потребни.

3. Оваа алатка не може да се примени во сметката на Exchange.


Демо: блокира повеќе домени на испраќачи во најголемиот дел во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.