Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо избришете ги сите пораки од испраќачот одеднаш во Outlook

Вашите Outlook папки ќе бидат пренатрупани ако продолжат да примаат е-пошта, но не редовно да ги избришете пораките што не треба повеќе да ги барате од папката. Дали сакате да ги исчистите вашите папки Outlook со ефикасен начин? Со Kutools за OutlookИзбриши од Испраќачот алатка, можете лесно да избришете дури илјадници пораки од еден испраќач одеднаш во Outlook.

Брзо избришете ги сите пораки од испраќачот одеднаш во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Брзо избришете ги сите пораки од испраќачот одеднаш во Outlook

Kutools за OutlookИзбриши од Испраќачот алатка може да ви помогне брзо да ги избришете сите пораки од одреден испраќач одеднаш. Можете да го направите со следното.

Kutools за Outlook: Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 45 денови. Прочитај повеќе Сега бесплатно

Чекор 1. Изберете го е-поштата што сакате да ги избришете сите пораки од овој специфичен испраќач.

Чекор 2. Потоа ве молиме да ја примените оваа алатка со кликање Kutools > Релативна струја > Од Испраќач. Погледнете го екранот:

Чекор 3. Во Од Испраќач дијалог-кутија, треба да:

Директно избришете ги сите пораки од испраќачот одеднаш

1. Ве молиме кликнете на сите копчето во левиот панел под Услови на филтрирање. Потоа можете да ги видите сите пораки од испраќачот на е-пошта што го наведовте во чекор 1 се наведени во дијалогот.

2. Сега ве молиме кликнете Избришете копчето за да започнете да бришете пораки. Погледнете го екранот:

снимен од страна на испраќачот 2

Избришете ги сите пораки од испраќачот одеднаш во одреден временски период

1. Во Од Испраќач дијалог прозорецот, одберете го Период кутија во левиот бар под Услови на филтрирање. Погледнете го екранот:

2. За да го изберете временскиот период, ве молиме кликнете копчето во Почеток: поле, а потоа одберете го одреден датум за почеток од вечниот календар. Можете да наведете краен датум на ист начин. Погледнете го екранот:

3. По завршувањето со избирање на временскиот опсег, можете да ги видите сите пораки од испраќачот во временскиот опсег се наведени во дијалогот, кликнете Избришете копче за да ги избришете сите избрани пораки.

Чекор 4. Сега, почекајте додека да се појави дијалог-кутија за да ви покаже колку е-пораки се избришани. И потоа кликнете OK копче. Погледнете го екранот:

Тогаш Од Испраќач дијалогот ќе се затвори автоматски по кликање OK копче.

Белешки:

1. Стандардно, сите наведени пораки се избрани, можете да кликнете на Инверзна копчето за да ги отстраните. Или кликни Проверете ги сите копчето за повторно да ги одберете сите.

2. Можете исто така да рачно изберете ги пораките со проверка на полето во дијалогот.

3. Оваа алатка се применува само за тековната избрана папка, со исклучок на нејзините потпапки.


Демо: избришете ги сите пораки од испраќачот во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  admin-jay · 4 years ago
  Hello, please try to contact me at jaychivo@extendoffice.com.

  :-)

  We welcome all questions, feedback and bug reports. If you're having an issue, we usually need the following information:
  A brief description of the issue and how it can be replicated (if applicable).
  Your Operating system (Windows 8, Windows 7, etc) and the version information of your Microsoft Office.
  Screenshots that illustrate the problem
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Rich Knapp · 4 years ago
  Trying to delete emails by sender but cannot get any to populate in window. Have selected both "all" and by date. Nothing ever happens