Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо креирајте автоматски одговор без серверот за размена кога нема канцеларија во Outlook

Секогаш некое време, треба да ја напуштите канцеларијата или да бидете на одмор за одмор, но мора да примате е-пошта преку вашиот Outlook за време на вашето заминување. Учтиво е да одговорите на е-пораките на луѓето кога ги примате. Значи, како и обично, треба да креирате автоматски одговор кога немате канцеларија во Outlook. Нормално, тоа е премногу комплицирано и досадно за вас да поставите автоматски одговор во Outlook. Но, со Kutools за Outlook's Одговори алатка, лесно можете да поставите автоматски одговор за вашите сметки за е-пошта кога нема Office во Outlook.

Креирајте автоматски одговор без серверот за размена кога нема канцеларија во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Креирајте автоматски одговор без да испраќате размена кога ќе излезете од канцеларија во Outlook

Можете лесно да поставите автоматски одговор кога немате Office во Outlook како што следи.

Kutools за Outlook: Со повеќе од 20 практични додатоци на Outlook, слободно може да се обидете без ограничување во 45 денови. Прочитај повеќе Сега бесплатно

1.Ве молиме вклучи Одговори алатка со кликање Kutools > Одговори > Овозможи автоматски одговор, видете го екранот:

снимен одговор 1

2. Ако нема сметка за е-пошта која е проверена за автоматски одговор, директно ќе отидете на Автоматски одговор менаџер по кликнување Овозможи автоматски одговор, видете слики од екранот:
Проверете ја вашата сметка за е-пошта која сакате да ја вклучите функцијата за автоматско одговарање во Автоматски одговор менаџер. Можете исто така да го прилагодите предметот и содржината на автоматски одговор.


Белешки:

1. Кога некој ќе ве испрати е-пошта во истиот ден, Kutools за Outlook"S Одговори алатка ќе избере да одговори на првите пораки. Тоа значи дека без разлика колку е-пошта сте добиле од таа личност, тој може само да добие една е-пошта за автоматски одговор од вас.

2. Ако сакате да го исклучите ова Одговори функцијата, ве молиме кликнете Kutools > Одговори > Овозможи автоматски одговор повторно, и полезноста ќе се затвори. Погледнете слики од екранот:

Вклучете го правилото за автоматско одговор:
снимен одговор 2

Исклучете го правилото за автоматско одговор:
снимен одговор 3


Демо: Поставени надвор од канцеларија (автоматски одговор) со Kutools за Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.