Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Пакет за ажурирање на линкови помеѓу одделени прилози и пораки во Outlook

Kutools за Excel Отстранете ги сите (Прилози) алатка може да ви помогне серија одвојување / екстракт додатоци и додадете линкови на овие прилози во соодветните пораки во Outlook. Сепак, понекогаш можете да ги преместите одвоените прилози од оригиналната папка за зачувување на други папки, што ги прекршува сите врски помеѓу прилозите и пораките. Во овој случај, можете да ги примените Kutools за Excel Отстранување на наплата алатка за групно ажурирање врски помеѓу одвоени прикачувања и пораки во Outlook.

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меурКликнете на Kutools > Отстранување на наплата. Погледнете го снимениот екран:

shot закрепнат одвоени приврзани линкови 1


стрела сино десен меурУпотреба:

Претпоставувајќи дека сите одвоени прикачувања се ставаат во папката А (D: \ одвоени-прилози-од-Outlook), а сега ги преместувате сите овие прилози во папката Б (D: \ Outlook \ Outlook прилози), може да се ажурираат врските помеѓу прилозите и пораките како што следува:

1. Во пошта погледнете, одберете повеќе пораки каде што сакате да ги ажурирате врските помеѓу прилозите и пораките.

совети:

(1) холдинг Ctrl клуч, можете да изберете повеќе несакани е-пораки со кликнување на секоја е-пошта во листата на пошта.

(2) холдинг Префрлат клуч, можете да изберете повеќе соседни пораки со кликнување на првата е-пошта и последната во поштата листа.

(3) За да ги изберете сите пораки во тековната папка, можете да одберете која било е-пошта во листата на е-пошта, а потоа притиснете го Ctrl + A клучеви истовремено.

2. Применувај ги врските за наплата (врски со прилози) со кликање на Kutools > Отстранување на наплата. Потоа, во дијалоговото поле за отворање на Отстранување на прилози, кликнете на копчето зад нова папка кутија.

Белешки:

(1) Во Стара папка кутија, кликнете на копчето за да ја пронајдете и одберете старата папка за зачувување на приложените прилози. И тоа може да се сети на патеката на старата папка за последен пат кога ја избравте.

(2) Кликнете на стандардно копче за враќање на патеката на оригиналната папка во Стара папка кутија.

3. Во Пребарувај за папка дијалог прозорецот, кликнете за да изберете папка во која се преселени приврзаните прилози, и кликнете на OK копче.

4. Сега се враќате во полето за дијалог Обнова од одвоени додатоци, кликнете на OK копче.

Потоа, врските помеѓу прилозите и пораките се ажурираат во новата папка во сите избрани пораки одеднаш. Погледнете ги следниве снимки на екранот:

kutools-стрелка-надолу

стрела сино десен меурПоврзани комунални услуги:


Демо: Пакет за ажурирање на линкови помеѓу одделени прилози и пораки во Outlook

Совет: Во ова видео, Kutools јазичето се додава од Kutools за Outlook. Ако ви треба, ве молиме кликнете овде да имате бесплатен пробен период без ограничување на 60-ден!Kutools за Outlook

Повеќе од 100 Напредни функции за Outlook 2010, 2013, 2016, 2019 и 365

екран застрелан kutools за изгледите мал за банер 201812

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.