Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Поставете предупредување или потврда кога одговарате на сите во Outlook

Во Outlook, копчето "Одговори на сите" е покрај копчето "Одговори" што може да направи случајно да кликнете на Одговори наместо на Одговорот во некои пати. Меѓутоа, ако ја испратите доверливата информација на погрешно добива поради несреќата со кликнување на Одговори на сите, тоа ќе биде голема неволја. За крај на оваа несреќа грешка, јас се воведе корисна алатка - Kutools за Outlook, можете да поставите предупредување при примена на одговор на сите во него Опции.

shot предупредуваат ако одговорите на сите 1

Поставете предупредување или потврда кога одговарате на сите во Outlook

Kutools за Outlook: 100 + нови напредни алатки за Outlook.
Канцеларија јазиче: Овозможи уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени: Ставете ги старите менија и алатници назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Поставете предупредување или потврда кога одговарате на сите во Outlook

За да поставите предупредување или потврда при спроведувањето на одговорот на сите, само треба да проверите опција во Опциите на Kutools за Outlook.

1. Залепи Outlook, кликнете Kutools > Опции. Погледнете го екранот:
снимен предупредувачки одговор 1

2. Во Опции дијалог, кликнете Одговори јазичето, потоа проверете една или двете Кога пораката има повеќе приматели, ве молиме да ме потсете кога ќе кликнете на "Одговори на сите" or Кога пораката има повеќе приматели, ве молиме да ме потсете кога ќе кликнете на "Одговор" штиклирајте како што ви треба. Погледнете го екранот:
снимен предупредувачки одговор 2

3. клик OK, од сега, кога ќе кликнете на Одговори на сите или на копчето Одговори, ќе се појави предупредувачки прозорец за потсетување што ќе го потврдите. Погледнете го екранот:
снимен предупредувачки одговор 3

Совет:

1. Во Одговори предупредување клик Одговори на сите за да одговорите на сите, кликнете Одговори само да одговорите на испраќачот.

2. За да го оневозможите Одговори предупредување, само оди Kutools > Опции, Отстранете го полето за избор како што ви треба.

Препорачани алатки за продуктивност

снимен kutools изглед kutools табот 1180x121
shot kutools outlook kutools плус табот 1180x121

Kutools for Outlook - Повеќе од напредните функции на 100 за Outlook, Подобрување на 70% Ефикасноста за вас

  • Комплетирани и повторени операции може да се направи еднократна обработка во секунди.
  • Пренасочете ги повеќекратните пораки поединечно со еден клик и автоматско напред со правилата.
  • Автоматски CC / BCC секоја испраќање на е-пошта и лесно за правила за прилагодување и автоматски одговор без потреба од сервер за размена.
  • Моќен филтер за несакани е-пораки, отстранување дупликатни е-пошта, одговарање со прилог, куп операции со еден клик и така натаму ...
  • 60-ден неограничен бесплатен пробен период. 60-ден гаранција за враќање на парите. 2 години бесплатна надградба и поддршка. Купи еднаш, користете засекогаш.
Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.