Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Привремено да направите резервна копија или да зачувате документ и да го вратите документот во Word

Kutools за Word"S Слика алатка ви обезбедува лесни операции за привремено да направите резервна копија или да зачувате копија од документ и да го вратите документот во Word во секое време. Со утилита Take Snapshot Take, слика на документот е привремена копија од документот. Можете да направите слика на документ во секое време и брзо да го вратите документот во било кој статус (слика).

Привремено да направите резервна копија или зачувајте документ и брзо да го вратите документот

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Kutools > Слика > Земете документ за слика.

снимена слика 1


стрела сино десен меур Привремено да направите резервна копија или зачувајте документ и брзо да го вратите документот

1. За време на процесот на уредување во Word, ако направите резервна копија или да направите моментална слика на тековниот документ, Ве молиме да ја примените оваа алатка со кликање Kutools > Слика > Земете документ за слика. Погледнете го екранот:

снимена слика 1

2. Ако ова е прв пат да ја користите оваа алатка, откако ќе кликнете Земете документ за слика, ќе се појави дијалог за да ве потсетам на сликата. Ако не сакате да го појавите овој прозорец следниот пат, ве молиме проверете го Не ја прикажувај оваа порака за предупредување повторно опција, а потоа кликнете OK.

снимена слика 2

3. Сега, преземањето на снимката на документот е завршено. Можете да го видите статусот на слики од скриншот (бекап) како што е прикажано во подолу слики од екранот. Лево екранот го открива тоа Kutools за Word само зеде една слика (резервна копија) на документот, но вистинскиот зеде три снимки (Тоа зависи од вашата операција).

снимена слика 3 снимена слика 4

4. Ако сакате да вратите на било какви резервни копии или копии, ве молиме кликнете на конкретната слика.

Забележите: Сите снимки или бекап на документот ќе бидат избришани откако ќе се затвори актуелниот процес на апликација на Microsoft Word.
Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.