Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите верзијата на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Лесно проверувајте ги интерпункциите и конвертирајте ги сите англиски пунктуации на кинески во Word

Претпоставувајќи постојат и кинески и англиски препишувања кои постојат во исто време во вашиот Word документ, како можете да ги конвертирате сите англиски пунктуации на кинески одеднаш? Еве го Кинески интерпункција корист на Kutools за Word може да ви помогне брзо да го решите овој проблем.

Конвертирајте ги сите англиски пунктуации на кинески во избор

Конвертирајте ги сите англиски пунктуации на кинески во целиот документ

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Конвертирајте ги сите англиски пунктуации на кинески во избор

Ако сакате само да проверите дали знаците на интервал и да ги промените сите англиски знаци на кинески, направете го следново.

1. Изберете го опсегот кој содржи англиски интерпункции што ќе ги конвертирате во кинески, кликнете Kutools > Конвертирај > Кинески интерпункција. Погледнете го екранот:

2. Во никнуваат Kutools за Word дијалог, кликнете на OK копче.

Сега сите англиски пунктуации во избраниот опсег се претвораат во кинески интерпункции.


Конвертирајте ги сите англиски пунктуации на кинески во целиот документ

Покрај тоа, можете лесно да ги конвертирате сите англиски интерпункции на кинески во целиот документ.

1. Отворете го документот што ќе ги конвертирате сите англиски пунктуации на кинески, примени го полето со кликање Kutools > Конвертирај > Кинески интерпункција. Погледнете го екранот:

2. Во следното отворање Kutools за Word дијалог, кликнете Да за да започнете конверзија.

3. Потоа, сите англиски пунктуации во целиот документ веднаш се претвораат во кинески интерпункции. Ве молиме кликнете OK да го затвори второто никнување Kutools за Word дијалог.


Демо: Лесно изберете ги сите табели во Word со Kutools за Word

Kutools за Word вклучува повеќе од 100 моќни функции и алатки за Microsoft Word. Слободно да се обидете без ограничување во 30 денови. Преземете бесплатен пробен период сега!Kutools за Word

Повеќе од 100 Напредни функции за Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019

shot-kutools-700-225-kte

Повеќе функции | Free Download | Само $ 39.00 за стотици функции

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.