Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо вметнете или додадете наслов на сликата (слика) и изменете стил на наслов на фигурата во Word

Може да потрае неколку чекори за да вметнете или додадете наслов за слика (слика) со користење на Вметни наслов за тоа во Word. Kutools за Word's Вметни сликарство алатка ќе ни овозможи брзо да вметнете или додадете наслов за фигура со само еден клик. Освен тоа, лесно можете да го смените стилот на наслов на фигурата со прилагодување на префиксот и суфиксот на фигурата на сликата, и да ја поставите позицијата на фигурата на сликата во Напредна опција за потпис дијалог-кутија.

Брзо вметнете или додадете наслов на сликата (слика) во Word

Лесно менувајте стил или формат на наслов на фигурата во Word

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Вметнете > Слика Слика. Погледнете го екранот:


Брзо вметнете или додадете наслов на сликата (слика) во Word

Ако претпоставиме дека сакате да вметнете или додадете наслов за слика (слика) во документот како што е прикажано во скриншот на екранот подолу, можете брзо да го направите како што следува:

1. Кликнете на сликата што сакате да ја вметнете или додадете наслов, а потоа да ја примените оваа алатка со кликање Kutools More > Вметнете > Слика Слика.

2. Потоа, брзо ќе го вметне насловот за сликата како што е прикажано во подолу слики од екранот.


Лесно менувајте стил или формат на наслов на фигурата во Word

Можете да го смените стилот или формат на насловот на сликата со прилагодување на префиксот или суфиксот на насловот на сликата и менување на позицијата на насловот на сликата. На пример, можете да го прикажете насловот под или над сликата или да го прикажете насловот во лево, средно или десно.

1. Ве молиме кликнете Kutools More и да се донесе до Напредна опција за потпис дијалог-кутија како што е прикажано подолу во екранот.


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.