Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо зачувувајте документи со прилагодување на растојанието меѓу зборовите

Прилагодувањето на растојанието меѓу зборовите може да ги зачува документите при печатење на документот. Тоа е многу корисно, особено за долг документ. Kutool за Word Кратка последната линија алатка може брзо да го прилагоди и да го компресира ставот за да направи простор за последната кратка реченица, ако ставот завршува со кратка реченица. Со тоа, ќе заштеди многу простор во долг документ.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More >Кратка последната линија. Погледнете го екранот:

Кликнете Кратка последната линија за да го прилагодите растојанието помеѓу зборовите. За да разберете подобро, земете неколку примероци од некој документ.

shot-last-line-2

стрела-стрела

shot-last-line-3

Забелешка: Вкупната должина на кратка последната линија е помеѓу 1 и 15 карактери. Можете исто така да го дефинирате бројот на карактерот на кратката реченица како што следува:

стрела-стрела
shot-last-line-5


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.