Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо затворете ги сите прозорци на документи, освен тековниот документ во Word

Претпоставувајќи да отворите 10 документи во Word, но сакате да работите само со еден документ во Word со затворање на сите други документи. За да го затворите сите други прозорци на документи освен тековниот документ, ние обично мораме рачно да ги затвораме сите тие документи еден по еден. Но, со Затвори други прозорци of Kutools за Word, можете брзо да ги затворите сите други прозорци на документи, со исклучок на тековниот документ со еден клик.

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

стрела сино десен меур Кликнете Претпријатие > Затвори други прозорци. Погледнете го екранот:


стрела сино десен меур Затвори ги сите прозорци на документи, освен тековниот документ во Word

Ако сакате брзо да ги затворите сите други документи во Word освен тековниот документ, Ве молиме да ја примените оваа алатка со кликање Претпријатие > Затвори други прозорци.


стрела сино десен меурПоврзани функции


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.