Колачињата ни помогне да се испорача на нашите услуги. Преку употреба на нашите услуги, вие се согласувате со користење на cookies.
Совет: Други јазици се Google-преведени. Можете да ја посетите English верзија на оваа врска.
Логирај Се
x
or
x
x
Регистрирај се
x

or

Брзо конвертирајте ги сите docx (.docx) од папка до doc (.doc) или PDF датотеки во Word

Понекогаш, луѓето можеби ќе треба да го конвертираат .docx формат во .doc формат или обратно во Word. Ако користите Office 2007, 2010 или 2013, лесно можете да зачувате docx документ како документ во Word во Word, но ако сакате да конвертирате повеќе docx документи во doc документ или обратно во Word, како би можеле брзо да конвертирате повеќе docx документи за документот doc во апликацијата Office Word? Kutools за Word's Doc / Docx алатка не само што може брзо да конвертира повеќе docx документи во doc документ или обратно, туку и да конвертира повеќе документи во PDF во Word 2007, 2010 и 2013. Оваа алатка може да биде достапна само во Word 2007 / 2010 / 2013.

Конвертирајте ги сите docx (. Docx) документи од папка до doc (. Doc) документи во Word

Конвертирајте ги сите doc (. Doc) документи од папка до docx (. Docx) документи во Word

Конвертирај ги сите docx документи од папка до PDF документи

Kutools за Word: Додајте нови напредни функции на 100 во Word 2003 / 2007 / 2010 / 2013 / 2016 / 2019.
Канцеларија јазиче: Овозможи Уредување на јазичиња и прелистување во Office, Само како Хром, Firefox, IE 8 / 9 / 10.
Класично мени за Office: Донеси стариот изглед на Office 2003 Назад до Office 2007, 2010, 2013, 2016 и 2019.

Кликнете Kutools More > Doc / Docx. Погледнете слики од екранот:


Конвертирајте ги сите docx (. Docx) документи од папка до doc (. Doc) документи во Word

Претпоставувајќи дека сакате да ги конвертирате сите документи од docx од папката како што е прикажано во подолниот скриншот до документите doc, можете брзо да ги конвертирате сите документи од docx од папка до doc документи на следниов начин:

1. Отворете ги апликациите на Office Word, а потоа примените ја оваа алатка со кликнување на Кликнете Претпријатие > Doc / Docx. Во Формат на документ Конвертирај дијалог прозорецот, ве молиме конфигурирајте ги поставките како што е прикажано на екранот подолу.

A: Ве молам изберете папка која ги содржи документите docx кои сакате да ги конвертирате во doc документи со кликање на копче од Папка со изворна датотека дел ..

B: Ве молиме изберете папка за да ги зачувате документите по конвертирање со кликање на копче од Зачувај во секција.

C: Ве молиме наведете ја опцијата за конвертирање на docx до doc од Форматирај претвори секција.

D: Во Опции секција, одберете ја опцијата што ви треба.

2. клик почеток копче за да започне конвертирање. Ќе ги видите сите резултати како прикажување во подолу слики од екранот.


< Конвертирајте ги сите doc (. Doc) документи од папка до docx (. Docx) документи во Word

Ако сакате да ги конвертирате сите документи од doc од папка како што е прикажано во долниот екран на docx документи, можете брзо да ги конвертирате сите doc документи од папка до docx документи на следниов начин:

1. Отворете ги апликациите на Office Word, а потоа примените ја оваа алатка со кликнување на Кликнете Претпријатие > Doc / Docx. Во Формат на документ Конвертирај дијалог прозорецот, ве молиме конфигурирајте ги поставките како што е прикажано на екранот подолу.

shot-docx-doc-4

A: Ве молиме изберете папка која ги содржи doc документите што сакате да ги конвертирате во doc документи со кликање на копче од Папка со изворна датотека секција.

B: Ве молиме изберете папка за да ги зачувате документите по конвертирање со кликање на копче од Зачувај во секција.

C: Ве молиме наведете ја опцијата за конвертирање на doc во docx од Форматирај претвори дел ..

D: Во Опции секција, одберете ја опцијата што ви треба.

2. клик почеток копче за да започне конвертирање. Ќе ги видите сите резултати како прикажување во подолу слики од екранот.


Конвертирај ги сите docx документи од папка до PDF документи

Ако имате папка со многу docx документи како што е прикажано на екранот подолу, и сакате да ги конвертирате во PDF документи одеднаш, можете да го направите како што следува:

1. Отворете ја апликацијата Microsoft Word и потоа кликнете Претпријатие > Doc / Docx, ќе прикаже Конвертор на формат на документ дијалог.

2. Изберете ја папката каде што ги содржи документите docx кои сакате да ги конвертирате во PDF, и, исто така, изберете папка каде што сакате да ги зачувате PDF документите по конверзијата. Потоа изберете формат кој сакате да го конвертирате и кликнете Start. Погледнете го екранот:

A: Ве молам изберете папка која ги содржи docx документите што сакате да ги конвертирате во doc документи со кликање на копче од Папка со изворна датотека секција.

B: Ве молиме изберете папка за да ги зачувате документите по конвертирање со кликање на копче од Зачувај во секција.

C: Ве молиме наведете ја опцијата да конвертирате docx во pdf од Форматирај претвори секција.

D: Во Опции секција, одберете ја опцијата што ви треба.

3. Ќе ги конвертира сите документи од docx од папката што ќе ја одберете во PDF документи. Погледнете го екранот:


Ова е само една алатка за Kutools за Word

Ли-портокалKutools за Word ве ослободува од вршење на одземаат многу време операции во Word;

Ли-портокалСо пакети на практични алатки за Word 2019, 2016, 2013, 2010, 2007, 2003 и Office 365;

Ли-портокалЛесен за користење и инсталирање во Windows XP, Windows 7, Windows 8 / 10 и Windows Vista;

Повеќе функции | Бесплатно симнување | Купи сега

Say something here...
symbols left.
You are guest ( Sign Up? )
or post as a guest, but your post won't be published automatically.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Konstantinos · 1 years ago
  Amazing. It is working very good!
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Sanjeev · 1 years ago
  change these al;l files
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  Sean Hunt · 1 years ago
  Same issue as above.
 • To post as a guest, your comment is unpublished.
  martin · 4 years ago
  Hello,
  I cannot convert docx to pdf, it says "failure"
  previously on my old computer, it does not have any problem
  please help
  thanks
  best regards
  Martin
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   FMChazak · 1 years ago
   Stumbled upon this today. Same thing happened to me. Got a "failure" message for every file.


   Until I installed the 2007 Microsoft Office Add-in: Microsoft Save as PDF or XPS (you can download yours here: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=7) on my PC.


   I figured that since Kutools does not have provision for converting single doc or docx files to pdf, it cannot know how to convert a batch of files. It only knows how to use a tool which can convert one file, to convert any number of files. So, it first needs a tool which can convert one file. Then it will automate the process of converting a number of files for you with that tool.


   Kutools Rocks!
  • To post as a guest, your comment is unpublished.
   admin_jay · 4 years ago
   [quote name="martin"]Hello,
   I cannot convert docx to pdf, it says "failure"
   previously on my old computer, it does not have any problem
   please help
   thanks
   best regards
   Martin[/quote]
   Hello, Please try to contact me at jaychivo#extendoffice.com. Please replace # with @.

   Please try to take some screenshots to demonstrate your issue.

   Thanks. :-)